ΠΑΣ Γιάννινα – Πανιώνιος: 3-1 – Al Jazeera

Ματς που στο πρώτο ημίχρονο δεν έιχε να μας δείξει παρά ελάχιστα πράγματα , δύο ευκαιρίες του Πανιωνίου και το απόλυτο τπτ .Πας και Πανιώνιος για διαφορετικούς λόγους ο καθένας ήθελαν του 3 πόντους . Η Βροχή βοήθησε στο β ημίχρονο να μπούν βροχή τα γκολ, ο Πας προηγήθε στο 51 με τον Νικολιά , ενώ ο Πανινώνιος ισοφάρισε 30 λεπτά αργότερα με τον Ντουρμισάι.

Κ εκεί που κάποιοι πίστεψαν ότι το ματς θα λήξει ισόπαλο , ήρθε ο Γιάκος και με δύο γκολ έκανε το τελικό 3-1 . Πέραν του πέναλτυ που κέρδισε ο Αθανασιάδης , το 2-1 ήταν ποίημα με ένα εκπληκτικό πλασέ , δεν άφησε κανένα περιθώριο στον Κότνικ να κρατήσει το 1-1, έστειλε την μπαλα στην αριστερή του γωνία του τέρματος η οποία τινάζοντας τα νερά που μαζεύτηκαν απο την βροχή .

Τελικό 3-1 με τον Πας να απομακρίνεται απο τις θεσεις του υποβιβασμού και τον Πανιώνιο να συνεχίζει την κακή του εικόνα 3 ήττες και μία ισοπαλία στα τελαυταία 4 παιχνίδια .

ΠΑΣ Γιάννινα – Πανιώνιος: 3-1 (HL)