ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ_ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ. 1_ 2 ΟΣΟ ΚΕΡΔΙΖΕΙ ΕΛΠΙΖΕΙ.

Σε ένα δύσκολο γήπεδο και απέναντι σε έναν πεισμομενο ΠΑΣ πέρασε ο Ολυμπιακός. Δεν χρειάστηκε να ζεστάνει στο Φουλ τις μηχανές ο Ολυμπιακός.  Σε καταπληκτική σέντρα μετά από ενέργεια που άδειασε 3παίκτες του Φορτούνη, ο Σκόνδρας στο 8 λεπτό με αυτογκόλ βάζει μπροστά τον Ολυμπιακό. Ελέγχει το ματς ο θρύλος, κάνει το δικό του παιχνίδι σε ένα γήπεδο χωράφι και από το πουθενά σε μια κόντρα επίθεση οι γηπεδούχοι ισοφαρίζουν τον αγώνα με τον συνήθη ύποπτο Βούκοβιτς. Λίγα λεπτά είναι αρκετά για να συνέλθει ο Ολυμπιακός και μετά από σέντρα του Ποτένσε εκπληκτική κεφαλιά του Χριστοδουλοπούλου και έρχεται το 1- 2. Έτσι έκλεισε το Α ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός έχει με τον Λάζαρο και τον Φορτούνη τις ευκαιρίες να τελειώσει τον αγώνα αλλά δεν τις κάνει γκολ. Στα τελευταία 25 λεπτά ο Ολυμπιακός θα δώσει χώρο στα Γιάννινα κοιτάζοντας να κρατήσει το αποτέλεσμα. Ουσιαστικά δεν κινδυνεύει και ροκανίζει τον χρόνο υπέρ του. Δεν είναι δυνατόν να παιχτεί εξ άλλου μπάλα σέ τέτοιο τερέν. Ο Ρέφερι μας έσπασε τα νεύρα από τα συνεχόμενα σφυρίγματα που διέκοπταν την όποια ροή του αγώνα. Το παιχνίδι λήγει ο Ολυμπιακός παίρνει άλλη μία νίκη εκτός έδρας χωρίς όπως είπαμε να φουλάρει τις μηχανές του.