ΠΕΠ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ… ΣΩΤ ΒΑΖΕΛΟΣ

Η Μάντσεστερ Σίτι αντιμετώπισε εκτός έδρας την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ για την 24η αγωνιστική της Premier League. Είναι σαφές ότι ο Καταλανός προετοιμάζει τους πολίτες για τα ματς που έρχονται εναντίον της Ρεαλ για την φάση των 16 της κορυφαίας διασυλλογικής διοργάνωσης αφού το πρωτάθλημα έχει ουσιαστικά χαθεί. Είδαμε πολλά και αξίζει να τα σχολιάσουμε στο συγκεκριμένο παιχνίδι.Καταρχήν τριάδα πίσω στην άμυνα έχει κατεβάσει πολλές φορές ο Πεπ;Τυχαίο δεν νομίζω καθώς οι πρωταθλητές Αγγλίας φέτος μπάζουν από παντού..

Επιπλέον δεν σου βγάζουν σιγουριά στην τελική προσπάθεια.Γύρω γύρω η μπάλα έξω από την αντίπαλη περιοχή και μόλις φθάνουν μπροστά στο τέρμα τα κάνουν πάνω τους.Πολύ soft ομάδα,δίχως νεύρο και τσαμπουκά στις προσωπικές μονομαχίες.Γιατί κάτι μου λέει ότι θα παίξει τους Μαδριλένους στην κόντρα και όχι με το γνωστό πασάκι πασάκι..
Δεν υπάρχει η μεγάλη προσωπικότητα που θα τους τραβήξει μπροστά.Α ρε Κομπανί πόσο πολύ λείπεις.Άξιο προσοχής είναι ότι δεν έχουν και ρέντα,τίποτα δεν τους βγαίνει.Στο πρώτο ημίχρονο χαμένο πέναλτι από τον Ζεσούς όπως και κλασικές ευκαιρίες που τις σταμάτησε ο εξαιρετικός τερματοφύλακας της Σέφιλντ. Τον γόρδιο δεσμό για τους φιλοξενούμενους τελικά έλυσε ο πρώτος σκόρερ στην ιστορία της ομάδας ο Αγκουέρο στο 73′ ενώ είχε πέρασει ως αλλαγή 6’λεπτά νωρίτερα στον αγωνιστικό χώρο.
Κλασική κίνηση του Κούν,ο οποίος μπήκε ανάμεσα στους αμυντικούς και με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής έγραψε το τελικό 0-1 δίνοντας τους 3 βαθμούς μιας αγχωτικής νίκης.Το πρώτο ματς με την Ρεάλ είναι σε ένα μήνα και ο Πεπ πρέπει να δουλέψει σκληρά ώστε να φανεί ανταγωνιστικός απέναντι στην βασίλισσα.
Η αλήθεια πάντως είναι ότι πρώτη φορά τον βλέπω τόσο αγχωμένο και πιεσμένο στον πάγκο και αυτό το μεταφέρει στους παίχτες του…