Ποδαρικό με ήττα η Ρεάλ

Η Ρεάλ Μαδρίτης έχασε την ευκαιρία να ανοίξει τη διαφορά των 11 βαθμών στην κορυφή της La Liga, καθώς έχασε από τη Χετάφε. Ο Ενές Ουνάλ πέτυχε το μοναδικό γκολ μετά από μόλις εννέα λεπτά, όταν έκλεψε την μπάλα απο τον Έντερ Μιλιτάο μέσα στην περιοχή στο ύψος του πέναλτι της Ρεάλ Μαδρίτης και χωρίς σκέψη εκτέλεσε τον Κουρτουά κάνοντας το 1-0.

Ο Λούκα Μόντριτς έφτασε πιο κοντά στην ισοφάριση, σημαδεύοντας το οριζόντιο δοκάρι με ένα δυνατό σουτ. Η ομάδα του Κάρλο Αντσελότι έχει παίξει δύο παιχνίδια περισσότερα από τη Σεβίλλη, η οποία αντιμετωπίζει απόψε την Κάντιθ.

Η Ρεάλ παρότι κυριάρχησε στο πρώτο ημίχρονο ήταν φλύαρη καθώς ανάγκασε τον τερματοφύλακα της Χετάφε, Νταβίντ Σόρια, να κάνει μόνο μία απόκρουση σε όλο το ματς! εκπληκτική για την ακρίβεια, καθώς εκτινάχθηκε απομακρύνοντας  το δυνατό μακρινό σουτ του Κασεμίρο δίπλα από το δοκάρι της εστίας του.