Πονσέ , Μπογιέ Λιβάγια η “Αγία Τριάς” – Γ Γεωργίου

Η ΑΕΚ κατα γενική ομολογία στο Α ημίχρονο δεν ήταν καλή , προηγήθηκε 1-0 , με τον ΑΡΗ όμως να έχει τν έλεγχο του αγώνα . Μοιραίο λάθος για τους Κιτρινόμαυρους στο Β ημίχρονο , πίεσαν ψηλά την ΑΕΚ για να ισοφαρίση, για το 1-1 και εκεί απλά την πάτησαν .

Η ΑΕΚ χωρίς τον Μάνταλο και τον Μπακασέτα ( ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΧΡΙΣΤΕ ΜΟΥ ..! ) έβαλε 4 γκόλ στον ΑΡΗ , γιατί πολύ απλά όλα τα γκολ της προήλθαν απο φάσεις στην πλάτη των αμυντικών του ΑΡΗ . Πέραν της πλάκας μαγκίτες μου, στο μοντέρνο ποδόσφαιρο κυνηγάς φάσεις στην πλάτη των αντίπαλων αμυντικών , ο ΑΡΗΣ έδωσε πάτημα στην ΑΕΚ και αντίο ζωή το έργο , καλώς τα παιδια 4-0 .!!

Μπονσέ , Μπογιέ και Λιβάγια η “Αγία Τριάς” για την ΑΕΚ οι οποίοι έκανα την διαφορά και έδωσαν την νίκη στην ΑΕΚ .