Σε ένα παράλληλο σύμπαν … AL Jazeera

49 λεπτό και ο Ολυμπιακός κάνει το 1-1 με τον Κάμαρα !!! Οι Ερυθρόλευκοι γύρισαν το ματς κόντρα σε έναν πολύ καλά στημένο ΠΑΟ … η Συνέχεια όμως όπως όλοι είδαμε ήταν ένα κονσέρτο του Φορτούνη που με δυο προσωπικές ενέργειες χόρεψε την καλοστημένη άμυνα του ΠΑΟ γυρίζοντας στο ματς τούμπα και στέλνοντας τους πάντες στο τρελοκομείο ….!!!! Με δυο προσωπικά γκολ έκανε το 3-1 σε διάστημα 20λέπτων, 20 λεπτά πριν το τέλος του ματς με το Καραϊσκάκη να παίρνει φωτιά και τα καπνογόνα να διακόπτουν το ντέρμπι των αιωνίων !!!

Η συνέχεια όμως ήταν ακόμα πιο απολαυστική, τόσο δυνατή που λίγο έλειψε να στείλει 30.000 Ολυμπιακούς στην εντατική !!! Ο Γιοβάνοβιτς περασε τον Μπέρναρντ πίσω από τον Ιωαννιδη και ανεβάζοντας τον βαγιανιδη στα χαφ έγραψε ίσως την καλύτερη παρουσία των πράσινων σε ντέρμπι μεταξύ των αιωνίων.

Ο ΠΑΟ μείωσε με τρομερό γκολ από σουτ του Βαγιανιδη έξω από την περιοχή στο 80λέπτο, ενώ το κερασάκι στην Τούρτα έμελε να το δώσει ο Μπέρναρντ 2 λεπτά πριν την λήξη του ματς. Μετά από μια εξαιρετική συνεργασία με τους Βαγιανιδη και Ιωαννιδη βγήκε στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού και με μια τρομερή λόμπα κρέμασε τον Πασχαλακη και ξέρανε όλο το Γ Καραϊσκάκης …..

Κι’ εκεί που έχεις τρελαθεί με την τρομακτική εξέλιξη του ματς, για πρώτη φορά μετά από ολόκληρες δεκαετίες μένεις παγωτό με την αντίδραση της μεγάλης μερίδα φίλων του Ολυμπιακού οι οποίοι χειροκροτούσαν την γκολάρα του Μπέρναρντ ……

ΥΓ κάπως έτσι ονειρευτήκαμε όλοι το ματς της Κυριακής…. Μια τέτοια εξέλιξη θα μας άφηνε ξερούς για να συζητάμε για μέρες την εμφάνιση των δυο ομάδων …. Και στα δυο ημίχρονα

ΥΓ 2 24 ώρες και ακόμα δεν έχει γραφτεί σε κανέναν μέσο ένα άρθρο για το ποιος πέταξε η έστω ότι η ΠΑΕ Ολυμπιακός έχει κινήσει Γη κ Ουρανό για την εξερεύνηση του αρνητικού πρωταγωνιστή του Κυριακάτικου Ντέρμπι ….

Ένα είναι σίγουρο ότι κανένας από δαύτους δεν θέλουν την πραγματική ‘άνοιξη’ του δύσμοιρου Ελληνικού Ποδοσφαίρου