ΣΠΑΖΩΝΤΑΣ ΤΗΝ ΚΑΤΆΡΑ ΠΈΡΑΣΕ ΣΤΟΥΣ 8 Η ΑΓΓΛΊΑ. SERPICO

Τι σχέση είχε ρε παιδιά ο αγώνας Ιαπωνίας Βέλγιο με τον αγώνα Κολομβία Αγγλια; Καμία απολύτως. ΜΑΤΣΑΡΑ o πρώτος ΣΟΎΠΑ ο δεύτερος. Τι να γράψεις ρε για ένα ματς της κλωτσοπατινάδας ; Για έναν αγώνα που έπαιξε με τα νεύρα μας; Από την αρχή έδειξε που θα πάει το πράγμα. Όχι παιχνίδι αλλά κλωτσιές και σε πολλές φορές ύπουλες. Έγινε της κίτρινης κάρτας το κάγκελο και καλά έκανε το κοράκι. Όλο το ματς τσουρουκοκατάσταση. Μπάλα δεν είδαμε και όμως υπήρχαν παίχτες και από τις δύο ομάδες που μπορούσαν και ξέρουν να παίζουν και καλή μπάλα. Δράμα η Κολομβία, σκέτη απογοήτευση, απο την αρχή το πήγαν στην άμυνα. Μόλις κατάλαβαν ότι λήγει το ματς έπαιξαν για λίγο μέχρι να ισοφαρίσουν. Εληξαν 120 λεπτά απελπισίας 1-1 ο αγώνας και στα πέναλτι βρήκαν τους Άγγλους να προκρίνονται στους 8. ΟΛΟ ΤΟ ΜΑΤΣ ΉΤΑΝ ΤΑ ΠΈΝΑΛΤΙ. Ναι ρε αυτό που σας γράφω. Το καλύτερο 10 λεπτό του αγώνα ήταν τα πέναλτι που εκτέλεσαν οι 2 ομάδες. Δυνατά ,τεχνικά, άψογες εκτελέσεις. Ακόμα και αυτά που χάθηκαν δεν ήταν πέναλτι για τον γάμο του καραγκιόζη. Απογοήτευσε ρε μάγκες αυτή η Κολομβία. Αλλα περιμέναμε να δούμε, αλλά μας είχε δείξει μέχρι τώρα. Για την Αγγλία σας το είχα γράψει, όχι τίποτα σπουδαία πράγματα απλά σε αυτό το Μουντιάλ παίζει πιο σφιχτά πιο μυαλομένα και έχει δεμένες τις γραμμές της. Απο μπάλα λίγα πράγματα αρκείται στην ουσία .Έχει βάλει το τόπι και λίγο περισσότερο κάτω. Παιζει περισσότερο με μυαλό και Όχι τεχνικά