Στο ίδιο έργο θεατές Ι SERPICO

Εγώ σας τά γράφω , κάποιοι με βρίζουν , κάποιοι συμφωνούν μαζί μου , αλλά το θέμα είναι ότι και σήμερα ο Ολυμπιακός νίκησε αλλά πάλι χρειάστηκε να βγούνε τα χάπια της πίεσης και να πάρουν μπροστά τα πιεσόμετρα. Στρωμένο χαλί για τον Ολυμπιακό το ξεκίνημα του αγώνα με τον Παναιτωλικό,μπήκε ορεξάτος και φουριόζος ο Ολυμπιακός θέλοντας να τελειώσει όσο νωρίτερα μπορεί τον αγώνα.
Ο Παναιτωλικός έχει δώσει τά ηνία του αγώνα καί τό γήπεδο στους ερυθρόλευκους πού πιέζουν καί μόλις στο 13′ λεπτό από κόρνερ ό Τικινιο το 0-1. Τί περισσότερο καλύτερο; Καί όμως ό Ολυμπιακός θέλει καί σήμερα νά ταλαιπωρήσει τόν εαυτό του αλλά και τόν κόσμο του. Κλέψιμο τής μπάλας από τόν Παναιτωλικό μια μπαλιά στην ορθανοιχτη αυλή του Ολυμπιακού καί ό Βέργος μέσα σέ πέντε λεπτά κάνει το 1-1! Όλος ο Ολυμπιακός είχε ανέβει στον πάνω όροφο καί η άμυνα πίσω μόνο με Μπα καί Παπασταθόπουλο μακριά ό ένας από τόν άλλον αρκετά μέτρα.
Στο ίδιο έργο θεατές καί πάλι με μία κατοχή μπάλας καί έλεγχο του ματς από τόν Ολυμπιακό αλλά ανούσια ανευρα πράγματα. Όχι δεν ξέχασα να σάς γράψω ότι σήμερα ξεκίνησε από την αρχή ό Ρόνι Λόπες , αλλά ΔΕΝ ξέρω πόσοι από εσάς πήραν χαμπάρι ότι έπαιζε.Παει το πρώτο ημίχρονο καί στην επανάληψη πάλι μπήκε φουλ ό Ολυμπιακός πού πίεζε μεν αλλά όχι πάντα κατά την γνώμη μου ορθολογικά. Βρήκε καί σέ καλή μέρα τόν τερματοφύλακα του Παναιτωλικού πού έχει δύο καλές στιγμές σέ ευκαιρίες του Ολυμπιακού.
Ο Μαρτίνς βλέπει ότι ΔΕΝ τσουλαει σωστά ο Ολυμπιακός καί ρίχνει μέσα τούς σίγουρους πού ξέρει καί εμπιστεύεται. Βαλμπουενα, Ελ Αραμπι, πάρε καί τόν Ανδρούτσο μέσα. Πιέζει από τα πλάγια μιας και η μπάλα δεν γίνεται νά τήν περάσει κάποιος σωστά από τόν άξονα καί νά βάλει σέ μπελάδες τήν άμυνα του Παναιτωλικού.Σε μια πλάγια και ψηλή μπαλιά προς τόν Βαλμπουενα ό τερμας τού Παναιτωλικού έφυγε από το Αγρίνιο καί πήγε στα Τρίκαλα νά διώξει την μπάλα. Ο Γάλλος πήρε την κεφαλιά καί ο τερματοφύλακας του Παναιτωλικού τού πήρε κεφάλι καί σώμα μαζί. Ορισμός του πέναλτι αλλά ό μπουρλοτιέρης Φωτιάς ήθελε καί τήν γνώμη του VAR καί τήν οθόνη σέ δέκα ριπλει για νά σφυρίξει το πέναλτι.
Ελ Αραμπι καί 1-2 ό Ολυμπιακός στο 70′. Θά τού πάρει κανένα δεκάλεπτο τού Ολυμπιακού νά ψάξει το τρίτο γκολ για νά τελειώνει τόν αγώνα έχει κάνει αλλαγές σέ παίκτες καί σχήματα ό Μαρτίνς αλλά από ουσιαστικές φάσεις τίποτα. Οπισθοχωρεί σιγά σιγά δίνει μέτρα στον Παναιτωλικό καί κάπου στο 80′ αρχίζει το μαρτύριο μας. Το γνωστό έργο δηλαδή. Τά χάπια βγαίνουν από την τσέπη , οι παλμοί στο φουλ καί νά κοιτάμε το ρολόι .
Διαγωνισμό στο ποιός παίκτης του Ολυμπιακού θά δώσει τήν μπάλα καί φάσεις από στημένα μέσα στην περιοχή του Βαντσλικ. Ρε κρατήστε λίγο μπάλα , ανεβητε , πάρτε λίγα μέτρα , κλπ. Μιλάμε για νά χάνεται η μπάλα λές καί έχει πρόκες. Καί δώστου κόρνερ ο Παναιτωλικός, δώστου στημένα από αχρειαστα φάουλ. Συμπεριφορά καί νοοτροπία ό Ολυμπιακός ομάδας πού είναι μέσα στον πανικό. Αδιανόητα καί άνευ σοβαρού λόγου πράγματα.
Σβήνει τήν φωτιά στα μπατζακια ό ρεφερι Φωτιάς καί τέλος καλό , αλλά συγνώμη ρε παιδιά αλλά όχι όλα καλά. Άλλο ένα ματς πού ό Ολυμπιακός ρισκάρει επικίνδυνα. Καί τέτοια παιχνίδια με τέτοιο σασπένς έχει συνεχόμενα η ομάδα. Για σκεφτείτε λίγο…….