Στο καναβάτσο οι Ανθρακωρύχοι!!

Οι “κόκκινοι” έμοιαζαν καταδικασμένοι σε ήττα, αφού έμειναν με ένα γκολ και έναν παίκτη λιγότερο στο “Σεντ Τζέιμς Παρκ”, αλλά ο Νούνιεζ έφερε τα πάνω κάτω στο παιχνίδι, ερχόμενος από τον πάγκο και χάρισε στη 10άδα της Λίβερπουλ μια δραματική νίκη με 2-1 στο Νιούκαστλ το απόγευμα της Κυριακής με ένα συγκλονιστικό διπλό στις καθυστερήσεις μοιράζοντας καρδιακά στο Σεντ Τζέιμς Παρκ.

Οι Reds έμοιαζαν να έχουν χαρίσει τους τρεις βαθμούς στους γηπεδούχους τους κατά τη διάρκεια ενός τρίλεπτου του πρώτου ημιχρόνου κατάρρευσης που είδε τον Anthony Gordon να ανοίγει το σκορ μετά από ένα φρικτό λάθος του Trent Alexander-Arnold, πριν ο Virgil van Dijk αποβληθεί επειδή ανέτρεψε τον Alexander Isak στην άκρη της περιοχής.

Ωστόσο, η Newcastle δεν κατάφερε να κερδίσει το παιχνίδι, με τον Alisson να κάνει μια εκπληκτική απόκρουση από τον Miguel Almiron, ο οποίος είχε και μία προσπάθεια για γκολ στο δεύτερο ημίχρονο με την μπάλα να βρίσκει το δοκάρι.

Η Λίβερπουλ αποκτούσε όλο και μεγαλύτερη αυτοπεποίθηση όσο περνούσαν τα λεπτά και με τις αλλαγές του Γιούργκεν Κλοπ να παίζουν μεγάλο ρόλο στην εξέλιξη του ματς άλλαξαν την εικόνα του ματς με κύριο ενορχηστρωτή τον Νούνιεζ ο οποίος εκμεταλλεύτηκε αρχικά το λάθος του Σβεν Μπότμαν για να ισοφαρίσει το ματς, ενώ στη συνέχεια δημιούργησε ένα ακόμη εξαιρετικό τελείωμα μετά την πάσα του Μοχάμεντ Σαλάχ στις καθυστερήσεις για να γράψει το τελικό 1-2!.