Τέσσερα στο ρελαντί κ σαφώς βελτιωμένος Ι SERPICO

Αυτή τήν φορά ό Ολυμπιακός έκανε τά αυτονόητα. Δεν άφησε ούτε τό πρώτο ημίχρονο νά πάει χαμένο ούτε νά κάνει δύο γκολ καί νά αφήσει το ματς στην τύχη του.

Ένα πρώτο δεκαπενταλελτο με φουλ το γκάζι καί με τόν Μασούρα πού έκανε σήμερα τήν πρώτη του εμφάνιση στο νέο πρωτάθλημα μόλις στο 8″ λεπτό νά ανοίγει το σκορ. Έχουν προηγηθεί δύο επίσης μεγάλες ευκαιρίες με Ονιεκουρου καί Τικινιο πού δεν έγραψαν. Ήδη ο Απόλλωνας χαιρέτισε νωρίς.

Καμιά αντίδραση , απέναντι σε έναν όμως Ολυμπιακό πού δεν τόν άφησε νά πάρει ανάσα. Έριξε Ρυθμό καί ταχύτητα ο Ολυμπιακός προσπαθώντας με ηρεμία νά βρει καί άλλο γκολ αλλά είπαμε ότι εάν δεν έχεις μέσα τόν άνθρωπο πού θά διευθύνει την ορχήστρα δύσκολα ο Ολυμπιακός νά φτιάξει πολλές ουσιαστικές ευκαιρίες.

Πολλές αλλαγές για αυτόν τον αγώνα ο Μαρτίνς καί καλά έκανε. Η ομάδα έχει σερί αγώνων καί κάποιοι παίκτες εξ άλλου πρέπει να αποδείξουν ότι σωστά επένδυσε πάνω τους ο Ολυμπιακός.

Πάμε σέ ένα δεύτερο ημίχρονο όπου καί εδώ από νωρίς με επιτέλους σκόρερ τών Τικινιο ο Ολυμπιακός κάνει δύο τά τέρματα.47′, καί 2-0. Το ματσάκι έγινε παράσταση για έναν. Ο Απόλλωνας απλά βρίσκεται στο χορτάρι αλλά καί ο Ολυμπιακός έχει φοβερή πίεση πάνω του, δεν τού επιτρέπει ούτε κάν να δημιουργήσει υποψία φάσης.

Ο Τικινιο σήμερα βρίσκει τόν καλό του εαυτό καί μέσα από την περιοχή με ένα μπαζούκας κάνει το 3-0. Μία κόντρα στην άμυνα του Ολυμπιακού θά επιτρέψει στον Απόλλωνα νά κάνει το γκολ της τιμής με τόν Νταουντα. Αλλά σήμερα είπαμε ο Ολυμπιακός βγάζει αντίδραση , όρεξη , πάθος.

Σέ λίγα λεπτά ο Βρουσαι πού μπήκε αλλαγή όμορφα μέσα από την περιοχή ρίχνει άλλο μπαζούκας καί 4-1. Ανεξάρτητα εάν ο αντίπαλος τελείωσε σχετικά νωρίς από το παιχνίδι σήμερα ο Ολυμπιακός ήταν λιγάκι σοβαρότερος, περισσότερο αποτελεσματικότερος καί έδειξε διάθεση νά παίξει μπάλα.

Κουντε με πολλά χιλιόμετρα, Τικινιο μέσα στις φάσεις καί σκόρερ , νεαρός Καμαρά παίρνει αυτοπεποίθηση, καί ο Μπα χωρίς επιπολαιότητες . Ρεαμπτσιουκ όσο άντεξε ήταν πάντα καλός. Επιπόλαιος σέ κάποιες στιγμές ο Ανδρούτσος . Με πολύ όρεξη καί καλός ό Ονιεκουρου. Είπαμε έκανε αρκετές αλλαγές ο Μαρτίνς καί ανεξάρτητα με τόν αντίπαλο η ομάδα τσουλισε καλύτερα.ο

Ο κόσμος αποθέωσε τον Μαρτίνς δείχνοντας ότι είναι στο πλευρό του καί αναγνωρίζει την αξία καί προσφορά του. Είχα γράψει ότι εγώ προσωπικά θά μπορώ να έχω μία καλύτερη εικόνα όταν ό Ολυμπιακός κάνει ένα σχετικά σύνολο αγώνων.