Την κέρδισε και την έβαλε σε σκέψεις….

ΞΑΝΘΗ- ΑΕΚ 1-3

Ένα ματς έχει πάντα δύο ημίχρονα καί αυτό το κατάλαβε σήμερα η ΞΑΝΘΗ. Ιδανικό πρώτο ημίχρονο ή γηπεδούχος είχε τόν έλεγχο τού αγώνα καί φαίνονταν να κυριαρχεί αφού προηγήθηκε στο σκορ καί έκλεισε το ημίχρονο, με 1-0. Στο δεύτερο μέρος η Ένωση μπήκε δυνατά , βελτίωσε την εικόνα της, καί φιλοδώρησε την Ξάνθη με 3 όμορφα γκολ. Δεν μπόρεσε η γηπεδούχος να ακολουθήσει τόν Ρυθμό στο δεύτερο μέρος καί έγινε θεατής στον αγώνα. Φανταστείτε ότι η Ξάνθη έκανε δύο φάσεις στην επανάληψη από κακή συνεννόηση τού τερματοφύλακα τής ΑΕΚ με τούς αμυντικούς. Μάλλον θα χρειάζονται διερμηνέας , γιατί δεν εξηγείται αλλιώς. Οικονόμου, Πόνσε , καί Μπογε οι σκόρερ τής Ένωσης. Ο Κάστρο τό γκολ για την Ξάνθη. Καί τώρα θα πρέπει οι Θρακιώτες να ψάξουν τουλάχιστον ένα τρίποντο για να μήν έχουν μπλεξίματα στην βαθμολογία.