Τον εξαφάνισε από ημίχρονο !! Ι SERPICO

Εάν όπως είχε δηλώσει ό προπονητής του Άρη πρίν λίγες μέρες τό χειρότερο ημίχρονο ήταν στον αγώνα με τον Αστέρα Τρίπολης, τότε αγαπητέ κοουτς αυτό με την ΑΕΚ τί ακριβώς ήταν; Κατά κράτος επικράτηση του Χιμένεθ όχι μόνον σέ επίπεδο τακτικής καί προσέγγισης του αγώνα αλλά κυρίως ψυχολογικής προετοιμασίας .

Μία ΑΕΚ πού κατέβηκε σε αυτόν τον αγώνα χιλιοτσακισμενη ψυχολογικά , αλλά καί σέ θέματα απουσιών, πήρε αυτόν τον κρίσιμο αγώνα από το πρώτο ημίχρονο.

Ήρθε η Ένωση στο Βικελίδης από σερί τραγικών εμφανίσεων , καί από ήττες, καί όμως σάν νά γύρισε κάποιο κουμπί , μπήκε αγνώριστη προς το καλύτερο στον αγώνα. Πίεση, καλή κυκλοφορία, συνδυασμοί , όλα δούλευαν ρολόι.

Ο Άρης νόμιζε ότι σήμερα αρκούσε απλά νά μπει στον αγωνιστικό χώρο καί ή νίκη θά είναι στο πιάτο. Λές καί μόλις σηκώθηκαν από τά κρεβάτια τους oι παίκτες του Μάντζιου καί πήγαιναν για να πάρουν το πρωινό τους. Νωθροί ασυνδετοι καί ότι κάτσει. Για αυτό λέω ότι για εμένα ή ευθύνη για την αγωνιστική του παρουσία βαραίνει τον προπονητή του.

Είσαι δεύτερος , παίζεις λέει τήν καλύτερη μπάλα μετά τον Ολυμπιακό , καί τρίχες κατσαρες. Σήμερα που το ματσάκι ” έκαιγε” πού ήσουν κύριε Άρη; Πουθενά. Σχόλασε το ματς πρίν κλείσει το πρώτο ημίχρονο. 0-3. Εάν αυτό ήταν ποδόσφαιρο πού έπαιξε σήμερα ό δεύτερος τού πρωταθλήματος Άρης , τότε ή ποιότητα σέ ένα πρωτάθλημα λυπάμαι δεν πάει παρακάτω.

Πού είναι ή σταθερότητα τής ομάδας του Άρη; Πώς καί με ποιον τρόπο μπορείς να ισχυρίζεται κάποιος ότι αυτή η ομάδα μετά τόν πρωτοπόρο Ολυμπιακό, είναι ή καλύτερη, καί ποιοτική ομάδα; Γιατί έτσι διαβάζουμε σέ διάφορα έντυπα, καί ακούμε σέ ραδιόφωνα. Σήμερα ό Άρης κατά την άποψη μου πρώτα απογοήτευσε τόν ίδιο του τον εαυτό, τόν κόσμο του , καί άφησε τεράστιες απορίες.

Μπράβο στην ΑΕΚ πού με κατέπληξε σήμερα για τόν πάνω από όλα εγωισμό πού έβγαλε. Έτσι είναι αυτά κύριοι. Το θηρίο είναι περισσότερο επικίνδυνο όταν είναι πληγωμένο. Αυτό το κατάλαβε δυστυχώς σήμερα ό Άρης. Αδικαιολογητως απών σήμερα ή ομάδα της Θεσσαλονίκης από τον αγώνα.

Διαχείριση καί μάλιστα άνετα έκανε ή Ένωση στο δεύτερο ημίχρονο. Καί γκολ πού έκανε ό Άρης , τίποτα δεν σέ ανησυχούσε ότι μπορεί νά γίνει κάτι συγκλονιστικό. Ούτε λύσεις, ούτε πλάνο ορθολογικό έβλεπες όσο πέρναγε η ώρα.

Τώρα τί ακριβώς ήθελε να παίξει σήμερα ό Άρης , θά μάθουμε μετά τις δηλώσεις του προπονητή του.