Τρίμπαλο και τρίτη θέση για τον Δικέφαλο… ΡΟΣΤΟΦ004

Κυρίαρχος ο ΠΑΟΚ στο ματς με Βόλο και μοιρασιά με Ολυμπιακό στην τρίτη θέση.

Τι καλύτερο μετά την διακοπή για το Μουντιάλ, οπού μετά από την Νίκαια αποδείχτηκε πανέτοιμος και για αυτό το ματς.

Η αρχή έγινε λοιπόν στο 27′, όταν ο Αουγκούστο έπειτα από κάθετη πάσα του Κωνσταντέλια τσίμπησε την μπάλα μες στην περιοχή, με τον Κότνικ να τον γκρεμίζει και τον διαιτητή να καταλογίζει -σωστά- το πέναλτι. Την εκτέλεση από τα 11 βήματα ανέλαβε ο Ολιβέιρα, κάνοντας το 1-0 στο 28ο λεπτό! Το ακόμα καλύτερο για τον ΠΑΟΚ όμως ήρθε 2 λεπτά μετά, όταν στο 30′ ο Ζίβκοβιτς έχοντας πλάτη στην εστία έκανε στροφή 180 μοιρών και εξαπέλυσε ασύλληπτο γυριστό σουτ για το 2-0, σε ένα από τα καλύτερα γκολ που έχουμε δει φέτος στην Ελλάδα!

Στο 43′ ήταν η σειρά του Βόλου να κερδίσει πέναλτι από το VAR σε χέρι του Κουλιεράκη, με τον Μπαριέντος ένα λεπτό μετά ν’ αναλαμβάνει την εκτέλεση, αλλά να στέλνει την μπάλα ψηλά πάνω από τα δοκάρια! Γεγονός που, μοιραία, διατήρησε το 2-0 ως σκορ ημιχρόνου.

Στο 62′ ο ΠΑΟΚ καθάρισε μια και καλή το τρίποντο, όταν ο Αουγκούστο εκτέλεσε εύστοχα το πέναλτι που είχε κερδίσει πριν (ξανά με χρήση VAR) ο Κωνσταντέλιας, κάνοντας έτσι το 3-0

Το τελικό σκορ πάντως δεν άλλαξε ποτέ μέχρι το σφύριγμα της λήξης, με το τελικό 3-0 να φέρνει τον ΠΑΟΚ ισόβαθμο στους 25 βαθμούς με τον Ολυμπιακό, όντας παράλληλα στο -4 από την δεύτερη ΑΕΚ και στο -12 από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό!!

Ο ΠΑΟΚ αν συνεχίσει με αυτούς τους ρυθμούς γιατί όχι να μην ανέβει και άλλο και να κάνει την έκπληξη… όχι τόσο για όνειρα για πρωτάθλημα, αλλά για την δεύτερη θέση και στα προκριματικά του champions league.

Εδώ θα είμαστε και μετά το Μουντιάλ να τα δούμε όλα… Μέχρι τότε καλή διακοπή…