Τρίποντο ευρώπης | ΣΩΤΗΡΗΣ ΒΑΖΕΛΟΣ

Σε ένα ματς με αρκετή ένταση και πολλά νεύρα ο Παναθηναϊκός πήρε το τρίποντο με 1-0 απέναντι στον Άρη,που σίγουρα θα φανεί καθοριστικό για την συνέχεια των play off και την μάχη της εξόδου στα ευρωπαϊκά σαλόνια.

Το τριφύλλι γενικά ήταν πολύ καλύτερο σε όλο το ματς ενώ ο Άρης παρά το ότι αγωνιζόταν με 10 παίχτες μετά την αποβολή του Καμαρά στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου είχε ένα καλό δεκάλεπτο μεταξύ 55′-65′ στον αγώνα όπου θα μπορούσε να κλέψει και τον βαθμό της ισοπαλίας με έναν εξαιρετικό Ιτούρμπε!

Ο Παναθηναϊκός είχε δοκάρι με τον Παλάσιος και στα καπάκια το 1-0 με γκολ του Σένχεφελντ το οποίο έμεινε μέχρι το τέλος και τον έφερε στην 3η θέση….

Η μάχη θα είναι σκληρή αλλά η ομάδα του Γιοβάνοβιτς δείχνει να έχει πλάνο και να πατά καλά σε μια κρίσιμο περίοδο…