ΞΑΝΘΗ- ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1. ΠΛΗΡΩΣΕ ΠΑΛΙ ΤΗΝ ΑΣΤΟΧΊΑ ΤΟΥ.

Σπουδαίο ποδόσφαιρο έπαιξαν οι παίκτες του ΜΑΡΤΙΝΣ στην Ξάνθη. Έφτιαξαν με ηγέτη τον Φορτουνη ευκαιρίες να τελειώσουν το Ματς από το πρώτο ημίχρονο αλλά και πάλι δεν μεταφράστηκαν σε γκολ. Πληρώνει για ακόμα έναν αγώνα ο Θρύλος την απουσία του ΦΟΡ γκολτζη. Είχε και δοκάρι με τον Ποντενσε είχε την κυριαρχία και γενικά ήταν αφεντικό του αγώνα αλλά … ……..? Έτσι τελείωσε το Α ημίχρονο. Στο Β ημίχρονο ο Βουκοβιτς με αυτογκόλ έβαλε μπροστά την Ξάνθη από το πουθενά. Οι παίκτες του Ολυμπιακού παρά την απογοήτευση που ήταν λογικό να υπάρχει σχετικά νωρίς με τον Βουκοβιτς έφεραν το ματς στα ίσα. 1-1.

Και από κει και πέρα μία οι προβληματικοί προβολείς και μία ο Ρέφερι Τζηλος με κακα σφυρίγματα αποσυντονισαν τούς ερυθρόλευκους φορτώθηκαν άγχος και νεύρα και δεν μπορούσαν να έχουν καθαρό μυαλό για την ανατροπή. Κερασάκι στην τούρτα και η αποβολή του Ποντενσε αφήνει τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ με 10 παίκτες και στράβωσε για τα καλά η όποια προσπάθεια να γυρίσουν τον αγώνα. Κρίμα λέω γιατί ο Ολυμπιακός έκανε όμορφο και γεμάτο ματς ειδικά στο Α ημίχρονο και δικαιουτω την νίκη. Έχοντας μείνει με 10 ο Ολυμπιακός και η Ξάνθη βρίσκοντας χώρους είχε 2 πολύ καλές φάσεις ακόμη και να πάρει το ματς από το πουθενά. Ο Σα όμως και πάλι όπου χρειάστηκε ήταν εκεί. Η υπόθεση πλέον Τίτλος εάν καθαρίσει ο ΠΑΟΚ την Λάρισα λογικά θα είναι ένα όνειρο απατηλό. Ίδωμεν…….

ΞΑΝΘΗ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 1-1 | HIGHLIGHTS | 9/12/2018