Ξεκίνημα με το αριστερό για Μάρτινς και Ολυμπιακό 0-0 με Ατρόμητο Ι Catalanos

Σε ένα παιχνίδι με πολλή ένταση ο Ατρόμητος κατάφερε να φύγει με βαθμό και μάλιστα με αλώβητη την εστία του.Ο Ατρόμητος του Άνχελ Λόπεζ κατάφερε κυρίως στο πρώτο ημίχρονο και με γεμάτο το κέντρο του,να περιορίσει σε πολύ σημαντικό βαθμό το αντίστοιχο του Ολυμπιακού,βγάζοντας τελείως από τα νερά τους τόσο τον Μπουχαλάκη όσο και τον Βαλμπουενά.

Η απουσία του Μαντύ Καμαρά ήταν πολύ αισθητή καθώς με τους εγκλωβισμένους “ Μπουχαλάκη-Βαλμπουενά ή μπάλα δεν μπορούσε να φτάσει μπροστά στον Ελ Αραμπί-Τικίνιο,αναγκάζοντας κυρίως τον πρώτο να ανεβαίνει αρκετά συχνά στο κέντρο για να πάρει μπάλα.

Νωθρός και πολύ στατικός στο μεγαλύτερο μέρος του παιχνιδιού οι γηπεδούχοι,που προσπαθούσαν κυρίως με τους πολύ δραστήριους και διακριθέντες μπορώ να πω ως ένα σημείο Ρέαμπτσουκ-Καρμπόβνικ!!Επίσης αρκετά κινητικός και φιλότιμος ό Ρόνυ Λόπεζ για όσο αγωνίστηκε που και αυτός προσπαθούσε να ανακατέψει την πολύ συμπαγή άμυνα του Ατρομήτου.Η άμυνα του Ολυμπιακού με εξαίρεση με ένα εξαιρετικό σουτ του Μουνιθ τα πήγε πολύ καλα.Εμφανώς επηρεασμένος από τον τραυματισμό του και ό Τικίνιο.

Στην επανάληψη ο Ολυμπιακός του Μάρτινς σαφώς ανώτερος και με την είσοδο του πολύ γρήγορου Ονιεκούρου, πίεσε βγήκε μπροστά έχασε πάρα πολλές ευκαιρίες μιάς και οι φιλοξενούμενοι με τέτοια πίεση απλά προσπαθούσαν με κάθε τρόπο να κρατήσουν αυτο το 0-0,όπως και έγινε.

Οι πολύ αργές αλλαγές του Μάρτινς δεν μπόρεσαν να αλλάξουν και ίσως αυτό είναι κάτι που πρέπει να διορθώσει ό προπονητής του Ολυμπιακού,για να φρεσκάρει την ομάδα όταν πρέπει!!!Τόσο ο Μπουχαλάκης όσο και ο Βαλμπουενά κινήθηκαν στην μετριότητα και έπρεπε να αντικατασταθούν στο ημίχρονο.Κουντέ και ο μόλις 19 χρονός Μπά έδωσαν ταχύτητα φρεσκάδα που ήταν το ζητούμενο αλλά και πάλι δεν άλλαξε τίποτα μέχρι το τέλος του αγώνα.